previous arrow
next arrow
Slider
Do końca wakacji pozostało:
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
szkolne-wsparcie-k-km
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkoły

Aktualności w bibliotece

Narodowe czytanie odbywa się regularnie od 2012 roku, ale reprezentacja naszej szkoły miała okazję wziąć udział w tym wielkim przedsięwzięciu po raz trzeci. Tym razem lekturą narodową stało się „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Bibliotece Publicznej dnia 17 września o godzinie 10.00 czytanie rozpoczęli znamienici goście – aktor Andrzej Jakubczyk oraz przedstawiciele gminy Namysłów.

Czytaj więcej

63 total views, no views today

Biblioteka kojarzy się powszechnie z ciszą, ale raz w roku można odejść od tej reguły. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom dla uczniów klasy pierwszej zgodziły się czytać arcyzdolne uczennice z klasy III d: Sylwia Kocot, Tamara Bak i Kasia Wochal. Dziewczyny – absolwentki namysłowskiej szkoły muzycznej i multiinstrumentalistki – przyniosły do biblioteki arsenał instrumentów perkusyjnych, szarpanych i wszechstronny keyboard, aby poprowadzić dla pierwszaków ciekawe spotkanie z książką i muzyką w tle. Dzieci, po wysłuchania wiersza „O panu Tralalińskim” autorstwa Juliana Tuwima, przeszły mały test na muzyka, jak i dały swój pierwszy wspólny koncert! Każda z dziewcząt przygotowała się perfekcyjnie do spotkania z naszymi najmłodszymi uczniami: Sylwia weszła w rolę „gospodarza” i wprowadzała dzieci w świat muzyki; Kasia przeprowadziła z dziećmi egzamin małego perkusisty, wskazywała pozytywne strony nauki gry na instrumencie, a Tamara ujawniła możliwości gry na keyboardzie oraz

Czytaj więcej

148 total views, no views today

Po raz trzeci w Namysłowie i całej Polsce uczniowie i mieszkańcy miast wyszli na ulice, by ustalić nowy rekord w czytaniu synchronicznym. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” zrzeszyła w zeszłym roku prawie 460 tys. osób, które o godzinie 10.00 wzięły książki do ręki i zaczęły czytać.

Czytaj więcej

144 total views, no views today

Uczniowie klasy VII mogą oddawać podręczniki do plastyki i muzyki. Uczniowie klas II mogą oddawać geografię cz. 2, a drugoklasiści z klasy II a, II b, II c – podręczniki do matematyki.
Wszystkie klasy trzecie mogą oddawać już podręczniki do historii, geografii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie. Klasy III b i III c mogą oddać podręczniki z języka angielskiego, a dodatkowo klasy III a, III b i III d z języka polskiego. Rozliczcie się z podręczników jak najszybciej, nie zostawiajcie tego obowiązku na ostatni dzień szkoły. Cennik zniszczonych podręczników znajduje się w bibliotece.

90 total views, no views today

Każdy chłopiec marzy o tym, by założyć mundur policjanta, przejechać się policyjnym samochodem i zakuć złoczyńców w kajdanki. Dzisiaj, czyli w czwartek 7 czerwca, z Lokomotywy Czytania wysiadł sam komendant policji – pan Arkadiusz Ostrycharczyk, który chętnie przeczytał dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. „Przygoda Lutka, historia krótka”. Czytaj więcej

75 total views, no views today

W środku tygodnia – a tym samym na półmetku akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – uczniowie klas pierwszych odbyli dzisiaj wyjątkową lekcję wychowania fizycznego poprowadzoną przez wicemistrzynię Polski w zapasach – Aleksandrę Witoś. Na hali „Orzeł” dzieci na własnej skórze doświadczyły „zapaśniczej” rozgrzewki, usłyszały od Oli wiele ciekawostek na temat sportu i dzielenia obowiązków między treningami a szkołą.

Czytaj więcej

93 total views, no views today

Nasza Lokomotywa Czytania dotarła do kolejnego przystanku. Dobrze się domyślacie, dzisiejszym gościem był nadleśniczy – pan Paweł Bak. Celem spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom było przesłanie „dbajmy o lasy” i ich mieszkańców. Pan nadleśniczy opowiedział dzieciom czym zajmuje się nadleśnictwo, na czym polega ochrona lasów i zwierząt w nich żyjących oraz jak my – zwykli mieszkańcy – możemy zadbać o zwierzątka zimą i jak powinniśmy zachować się w lesie np. podczas spaceru czy wycieczki. Ważną częścią spotkania było, oczywiście, czytanie! Wiersze o zwierzętach autorstwa Jana Brzechwy pasowały jak ulał! Nasza mapka Namysłowa ponownie się wzbogaciła, a właściwie „zalesiła”. Dzieci wykonały piękne lasy, w których nie zabrakło zwierząt!.

Czytaj więcej

86 total views, no views today

Jest taki jeden tydzień w Polsce, na który czekają wszystkie dzieci. To Tydzień Czytania. Uroczyste otwarcie imprezy przypadło w udziale burmistrzowi Namysłowa – panu Julianowi Kruszyńskiemu. Pan burmistrz przeczytał dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, po którym chętnie opowiedział o obowiązkach burmistrza miasta. Czytaj więcej

97 total views, no views today

Ale jaki to był tydzień! Dla naszych najmłodszych uczniów pani bibliotekarka przygotowała wyśmienitą zabawę w formie escape roomu. Pięcioosobowe zespoły, zanim weszły do biblioteki, usłyszały mrożącą krew w żyłach historię tajemniczego głosu, piskliwie jęczącego: „Ratunku”. A w środku… czekały na małych bohaterów same niespodzianki i zagadki sprawdzające umiejętności czytania ze zrozumieniem, liczenia, szeregowania słów w kolejności alfabetycznej, korzystania z internetu, układania elementów w całość i szukania,  upraszczając – sprawdzano umiejętności korzystania z biblioteki.

Czytaj więcej

115 total views, no views today

Na ten dzień czekają wszystkie dzieciaki na świecie i wydawcy książek dla dzieci. Ten dzień to 2 kwietnia, czyli Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i jednocześnie urodziny Hansa Christiana Andersena. W związku z obchodami Świąt Wielkiej Nocy Dzień Andersena został przeniesiony na 10 kwietnia.

Czytaj więcej

127 total views, no views today

dziecko-w-sieciinteraktywne-szachy