previous arrow
next arrow
Slider
Do końca wakacji pozostało:
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
szkolne-wsparcie-k-km
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkoły

Foto wydarzeń szkolnych

Wtorek 13 listopada 2018r. Pobudka o godzinie 4.30. Wyjazd z Namysłowa godzinę później. Powrót następnego dnia późnym wieczorem. Kilka dobrych godzin spędzonych w autokarze. Początkowo kapiący deszczyk, wysłuchiwanie opowieści przewodnika, szybki marsz z jednego punktu programu wycieczki do następnego. Rzec by można – nuda.

Nic bardziej mylnego… Czytaj więcej

37 total views, no views today

W dniu dzisiejszym klasa IA brała udział w grach i zabawach andrzejkowych.
Troszkę naszej kultury dla przełamania stereotypu amerykańskich świąt.
Zadbaliśmy również o zdrową żywność jedząc soczyste jabłka oraz pyszne tosty.
Kolejny wspaniały dzień w naszej szkole

Czytaj więcej

71 total views, no views today

Klasa I1 prowadzi wymianę pocztówkową ze szkołami z całej Polski.
Pozdrowienia dochodzą do nas z każdego zakątka, a tradycja znaczków
i pięknych pocztówek jest podtrzymana, bo nasza szkoła łączy nowoczesność z tradycją.

Czytaj więcej

37 total views, no views today

23.10.2018r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z agencji artystycznej ,, Blaszany Bębenek” teatru w Trzebini, którzy zaprezentowali  uczniom las I – IV  spektakl pt. ,,Pinokio”.  To ciekawe widowisko zachwyciło nas kolorami, pięknymi dekoracjami, barwną muzyką, zmienną i szybką akcją. Aktorzy prowadzili z widzami rozmowy, włączając jednocześnie w akcję przedstawienia. Wybieraliśmy więc imię dla drewnianego chłopczyka, którego wystrugał Dżepetto, zachęcaliśmy go do podjęcia nauki w szkole, pomagaliśmy wybrać potrzebne przybory do nauki.

Łaskotaliśmy również wieloryba i sprawdzaliśmy twardość gruntu, aby pomóc  bohaterom zakopać monety, z których według lisa miało wyrosnąć drzewo z olbrzymią ilością złotych monet. Przygody  drewnianego pajacyka, który w końcu przemienił się w chłopca zachwyciły nas i nauczyły jakimi wartościami należy kierować się w życiu. Pokazały nam , że ciężka praca i nauka , troska i miłość wobec najbliższych, a także uczciwość, prawdomówność , szacunek wobec innych, a także  pokonywanie trudności to wartości ponadczasowe. Już dziś czekamy na kolejne spotkanie z aktorami ,,Blaszanego Bębenka”.

Czytaj więcej

33 total views, no views today

Dziś w naszej szkole gościliśmy strażaków z Namysłowskiej Straży Pożarnej. Na dziedzińcu szkolnym zaparkował duży wóz bojowy, a strażacy opowiadali na o swojej trudnej pracy. Demonstrowali nam do czego służą różne używane przez nich narzędzia. Mogliśmy też przemierzyć ubranie strażackie, które jest bardzo ciężkie. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy się zachować w różnych trudnych sytuacjach, które mogą nas spotkać. Razem ze strażakami czytaliśmy fragmenty książki „O Wojtku, który został strażakiem”.

Czytaj więcej

64 total views, no views today

Uczniowie klas pierwszych z niecierpliwością oczekiwali dzisiejszego pasowania, aby oficjalnie stać się uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Namysłowie. Zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę w trakcie krótkiego występu jaki wraz z wychowawczyniami Panią Anna Stępak i Panią Anną Bień przygotowali dla wszystkich zebranych gości. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor Szkoły Artur Matkowski przeszedł do pasowania uczniów klas IA i IB. Każdy uczeń otrzymał biret i dyplom. Na zakończenie odbyła się krótka sesja zdjęciowa wraz z wychowawcami i Dyrekcją szkoły.

 

Czytaj więcej

99 total views, no views today

Dziś na lekcji drugiej i trzeciej odbył się apel z okazji DEN przygotowany przez wychowawczynie klas drugich Panie Aleksandrę Piechowicz i Iwonę Brzezińską wraz z ich uczniami. Pracownicy szkoły i jej uczniowie uczestniczyli w krótkim przedstawieniu.

Po części artystycznej nastąpiło rozdanie nagród w związku z niedawno obchodzonym Europejskim Dniem Języków oraz przedstawienie Samorządu Szkolnego.

 

Czytaj więcej

94 total views, no views today

Dziś klasy IA, IB, IIA, IIB i IVA brały udział w akcji sprzątania świata. Uczniowie sprzątali teren koło szkoły i sali Orła, a także w pobliżu lasu od strony nadleśnictwa i cmentarza. Po powrocie uczniowie wraz z wychowawcami rozmawiali na temat segregowania śmieci i celowości uczestniczenia w takiej akcji.

Czytaj więcej

97 total views, no views today

dziecko-w-sieciinteraktywne-szachy